Friss hírek

VB 2014

Huszonnégy év után kerültek ismét elődöntőbe az argentinok
2014-07-06 12:07:58

Az argentin válogatott egygólos győzelmet aratott a belga csapat felett a brazíliai labdarúgó-világbajnokság szombati első negyeddöntőjében, ezzel a németek és a brazilok után harmadikként a legjobb négy közé jutott.
Az elődöntőbe kerülés legutóbb 24 éve sikerült a dél-amerikai ország nemzeti együttesének, amely 1990-ben ezüstérmes volt. Az argentinok a döntőbe jutásért a Hollandia-Costa Rica mérkőzés győztesével játszanak majd szerdán.

Negyeddöntő:
Argentína-Belgium 1-0 (1-0)
Brazíliaváros, Mané Garrincha Nemzeti Stadion, 69 ezer néző, v: Nicola Rizzoli (olasz)
gólszerző: Higuaín (8.)
sárga lap: Biglia (75.), illetve Hazard (53.), Alderweireld (68.)
Argentína: Sergio Romero - Pablo Zabaleta, Martin Demichelis, Ezequiel Garay, José Basanta - Lucas Biglia, Javier Mascherano - Ezequiel Lavezzi (Rodrigo Palacio, 71.), Lionel Messi, Angel Di María (Enzo Pérez, 33.)- Gonzalo Higuaín (Fernando Gago, 81.)
Belgium: Thibaut Courtois - Toby Alderweireld, Vincent Kompany, Daniel van Buyten, Jan Vertonghen - Kevin Mirallas (Dries Mertens, 60.), Axel Witsel, Marouane Fellaini - Eden Hazard (Nacer Chadli, 75.), Kevin De Bruyne - Divock Origi (Romelu Lukaku, 59.)

I. félidő:
----------
8. perc: Higuaín remek helyzetfelismeréssel 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtte az eléje pattanó labdát (1-0).

II. félidő:
-----------
53. perc: Higuaín szerezhetett volna újabb gólt, szép csellel játszotta tisztára magát, majd lendületből, 15 méterről lőtt kapura, a labda a felső lécet érintve hagyta el a játékteret.
94. perc: Messi egyedül törhetett kapura, de nem tudta átemelni a labdát a kivetődő Courtois fölött.

Mindkét csapat aktívan kezdett, az argentinok azonban gyorsan megszerzett vezetésük után már inkább taktikusan, semmint lendületesen futballoztak. A belgák igyekeztek tartani a labdát, ez egyes időszakokban sikerült is nekik, a támadásaikban azonban nem volt ötletesség, így pedig nem tudtak gólhelyzeteket kialakítani. Az argentinok bő fél óra elteltével cserére kényszerültek, a nyolcaddöntőben győzelmet érő gólt szerző Angel Di María hagyta el a pályát sérülés miatt. A félidő utolsó perceire kissé "leült" a játék, az argentinok nem kapkodtak, a belgák pedig továbbra sem voltak képesek ráerőltetni akaratukat ellenfelükre.

Nem sokat változott a játék képe a fordulást követően sem, a dél-amerikaiak az eredmény tartására törekedtek, és időnként megindultak, míg a belgák továbbra is hatástalanul szövögették támadásaikat. Az európai csapat a hajrára nagy energiákat mozgósított, de komoly helyzetig nem jutott el, így az argentinok megérdemelten győztek az összességében kevés kapura lövést hozó mérkőzésen.