Friss hírek

Dél-Amerika

Neymar-varázslat a mexikóiak ellen, sima brazil továbbjutás!
2013-06-20 09:08:09

Brazília 2-0-ra verte Mexikót a Konföderációs Kupa A-csoportjának 2. fordulójában. Neymar gólt szerzett, gólpasszt adott, de a Selecao nem villogott igazán.

A mérkőzés felvezetéseként megint tüntetések zajlottak Fortalezában, a mérkőzés helyszínén is. Hírügynökségi jelentések szerint 10-15 ezer ember csapott össze a rendőrökkel, egy részük kövekkel dobálta a rendfenntartókat, akik gumilövedékkel és könnygázzal válaszoltak. A főleg fiatalokból álló demonstrálók megint azt hangsúlyozták: az oktatás, az egészségügy fontosabb a futballnál, egyesek azt skandálták, hogy "Egy tanár többet ér, mint Neymar".

Az 57 millió euróért a Barcelona által leigazolt 21 éves csillag a 9. percben megszerezte a vezetést a braziloknak: Dani Alves viharzott el a jobb oldalon, beadását Rodriguez próbálta meg kifejelni, de nagyon rossz volt ez a felszabadítási kísérlet, Neymar pedig egyedül érkezett és kapásból, ballal a jobb alsóba vágta a labdát, 1-0. Eddigre már túl voltunk néhány ígéretes hazai próbálkozáson, az ultradefenzív formációval kezdő Mexikó nem nagyon találta az ellenszert.

Az első tizenöt-húsz perc végeztével alább hagyott a hazai fölény (Dani Alvesnek még akadt egy nagyon veszélyes próbálkozása) és a zöldmezesek ki tudtak jönni kapujuk elől. Olyannyira, hogy Mier lövését már Júlio Césarnak kellett szögletre paskolnia. A félidő végére enyhe fölénybe került Mexikó, de igazán komoly helyzeteket nem tudtak kialakítani Dos Santosék. David Luizt kellett ápolni - többször is, mivel a játékos vérző orrából folyton kiesett a tampon...

A második félidő elején eljutottak egy lesgólig a brazilok, majd sokáig semmi, ezt megelégelve Scolari mester Oscar helyére Hernanest küldte csatába. A Zenit támadója, Hulk hagyott ki közelről egy komoly helyzetet, majd Neymar sem tudott eredményes lenni Paulinho szólója után, Corona védett. A túloldalon is akadtak ígéretes próbálkozások azért. A hajrában (ekkor már Lucas Moura illetve Barrera bevetésével mindkét kapitány támadóbb felfogásra váltott) még egyszer megvillant Neymar.

Az alapvonal közeléből indult el a fiatal támadó, két védő közt parádésan cselezte be magát, majd a cserecsatár Jót lövette meg egy pontos passzal, így 2-0-ra nyert a Selecao, amely már hatpontos, míg Mexikó egyet sem szerzett...