Friss hrek

Vlogatott hrek

VB 2014: Kolumbia elõször jutott a legjobb nyolc közé
2014-06-29 07:52:09

A kolumbiai válogatott 2-0-s gyõzelmet aratott a négy éve negyedik Uruguay csapata felett a brazíliai labdarúgó-világbajnokság szombat esti nyolcaddöntõjében.
A továbbra is százszázalékos kolumbiaiaknál James Rodriguez duplázott: elõbb a 28. percben egy bombagóllal szerzett vezetést együttesének, majd az 50. percben állította be a végeredményt. Az AS Monaco játékosa immár öt találatnál tart a tornán, ezzel pedig a góllövõlista élére ugrott.

Kolumbia története során elõször jutott a legjobb nyolc közé világbajnokságon. A negyeddöntõben jövõ pénteken a házigazda Brazíliával találkozik.

Nyolcaddöntõ:
Kolumbia-Uruguay 2-0 (1-0)
Rio de Janeiro, Maracana Stadion, 75 000 nézõ, v.: Björn Kuipers (holland)
gólszerzõ: Rodriguez (28., 50.)
sárga lap: Armero (78.), illetve Gimenez (55.), Lugano (77.)
Kolumbia: David Ospina - Juan Zuniga, Cristian Zapata, Mario Yepes, Pablo Armero - Juan Cuadrado (Fredy Guarin, 81.), Abel Aguilar, James Rodriguez (Adrian Ramos, 85.), Carlos Sanchez, Teofilo Gutierrez (Alexander Mejia, 68.) - Jackson Martinez
Uruguay: Fernando Muslera - Martin Caceres, Jose Maria Gimenez, Diego Godin - Maximiliano Pereira, Alvaro Gonzalez (Abel Hernandez, 67.), Egidio Arevalo Rios, Cristian Rodriguez, Alvaro Pereira (Gaston Ramirez, 53.) - Edinson Cavani, Diego Forlan (Christian Stuani, 53.)

I. félidõ:
----------
28. perc: Aguilar játszotta a labdát Rodriguezhez, aki mellel átvette, majd félfordulattal egybõl kapura bombázott 23 méterrõl, a labda a keresztlécrõl vágódott a gólvonal mögé (1-0).

II. félidõ:
-----------
50. perc: Martínez középen a 16-os elõterébõl a bal oldalon érkezõ Armeróhoz passzolt, aki a hosszú sarokhoz ívelt, Cuadrado visszafejelte a labdát Rodrígueznek, õ pedig 6 méterrõl a kapu közepébe lõtt (2-0).

Kolumbia a csoportmeccseken látott gólra törõ futballjával rukkolt elõ ismét, Uruguay pedig teljesen a védekezésre rendezkedett be. Abszolút mezõnyfölényben játszott Kolumbia, szinte csak idõ kérdése volt, mikor szerzi meg a vezetést, ez végül James Rodriguez szépségdíjas bombagóljával sikerült. A sárgamezesek ezt követõen is jobbak voltak, az elõny ellenére nem álltak vissza.

A folytatásban sem változott a játék képe, sõt, Kolumbia egy gyönyörû akció végén tulajdonképpen eldöntötte a továbbjutást. Ezután már nem erõltette a támadást, de a harapása miatt eltiltott Luis Suarez nélkül Uruguay nem sok veszélyt jelentett a rivális kapujára, így az eredmény a lefújásig már nem változott.