Friss hrek

Vlogatott hrek

Az utolsó pillanatban menekültek meg a portugálok a biztos kieséstõl
2014-06-23 10:02:34

Az Egyesült Államok 2-2-es döntetlent játszott Portugáliával a brazíliai labdarúgó-világbajnokság G csoportjának második fordulós összecsapásán.

Ez azt jelenti, hogy ebben a csoportban az utolsó körben dõl majd el, hogy a négy közül melyik két csapat folytatja a tornát a nyolcaddöntõben.

A találkozón a portugálok már az 5. percben vezetést szereztek Nani révén, ám a második félidõben Jones, a vb egyik legszebb gólját szerezve, egyenlített, Dempsey hajrában esett találatával pedig már vezettek is az amerikaiak, a végeredményt aztán a lefújás elõtti másodpercekben Varela állította be.

Az Egyesült Államok Németországgal, Portugália pedig Ghánával találkozik a csütörtöki harmadik fordulóban.

G csoport, 2. forduló:
Egyesült Államok-Portugália 2-2 (0-1)
Manaus, 41 ezer nézõ, v: Nestor Pitana (argentin)
gólszerzõk: Jones (64.), Dempsey (81.), illetve Nani (5.), Varela (95.) sárga lap: Jones (75.)
Egyesült Államok: Tim Howard - Fabian Johnson, Matt Besler, Geoff Cameron, DaMarcus Beasley - Alejandro Bedoya (DeAndre Yedlin, 72.), Kyle Beckerman, Clint Dempsey (Chris Wondolowski, 87.), Michael Bradley, Jermaine Jones - Graham Zusi (Omar Gonzalez, 91.)
Portugália: Beto - Joao Pereira, Bruno Alves, Ricardo Costa, Andre Almeida (William, a szünetben) - Miguel Veloso, Joao Moutinho, Raul Meireles (Varela, 68.) - Cristiano Ronaldo, Helder Postiga (Eder, 16.), Nani

I. félidõ:
-----------
5. perc: egy baloldali beadásnál Cameron fel akart szabadítani, de nem találta el a labdát, amely így az ötös túloldalán helyezkedõ Nanihoz pattant, a portugál támadó pedig nagy erõvel a léc alá lõtt (0-1).

II. félidõ:
-----------
64. perc: amerikai szöglet után a portugálok a kaputól 25 méterre helyezkedõ Joneshoz fejelték ki a labdát, a középpályás pedig egy állítás után hatalmas gólt lõtt a mozdulni sem tudó Beto kapujának bal sarkába (1-1).
81. perc: egy jobboldali beadás vágódott a portugál védõrõl Bradley elé, akinek 12 méterrõl megeresztett lövése balra pattant Zusihoz, õ pedig középre játszott Dempseyhez, a csapatkapitány pedig két méterrõl, hassal továbbította a labdát a kapuba (2-1).
95. perc: az utolsó portugál támadásnál Cristiano Ronaldo adta be a labdát jobbról, a csereként beállt Varela pedig az ötösrõl nagy erõvel a kapu bal oldalába fejelt (2-2).

Az elsõ félidõ elején a portugálok birtokolták többet a labdát, s némi szerencsével, az egyik amerikai védõ hibáját kihasználva, megszerezték a vezetést. Ezután támadásban megélénkült az Egyesült Államok csapata, amely 30 percen keresztül fölényben futballozott, több veszélyes kísérlete is volt, de egyenlítenie nem sikerült. A játékrész hajrájában ismét a portugálok játszottak jobban, s az utolsó percben Howard kapus bravúrjai kellettek ahhoz, hogy az európai együttes ne növelje az elõnyét.

A szünet után mindkét csapat hatalmas lendülettel, nagy iramot diktálva folytatta az összecsapást, lehetõségek mindkét kapu elõtt adódtak, 10 perc elteltével egy szép amerikai támadás végén Bradley üres kapura leadott lövése a gólvonalon álló Costáról vágódott le. Nem sokkal késõbb aztán Jones látványos találattal egyenlített, az iram pedig nem csökkent, továbbra is közönségszórakoztató, jó futballal rukkoltak elõ a gárdák, a portugálok valamelyest fölényben voltak. A hajrához közeledve ennek ellenére ismét az amerikaiak szereztek gólt, s már-már úgy tûnt, a portugálok kikapnak és kiesnek, ám az utolsó pillanatban Varela fejesgólja révén egyelõre megmenekültek a korai búcsútól.