Friss hrek

Ni futball

Nõi EB: Norvégia - Dánia elõdöntõ a másik ágon
2013-07-23 10:33:34

A svédországi nõi labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntõjében a kétszeres kontinensbajnok Norvégia magabiztosan, 3–1-re legyõzte Spanyolországot.
logo_euro2013_.jpgAz északi ország a 64. percben már hárommal vezetett, a spanyolok Jennifer Hermoso 93. percben szerzett találatával szépítettek.

A norvégok ellenfele Dánia lesz, amely tizenegyes párbajban múlta felül Franciaországot, jókora szerencsével. A franciák számon kérhetnek egy elmaradt tizenegyest a játékvezetõn, igaz a dánok is egy elmaradt piros lapot, összességében a gallok sokkal jobbak voltak, a kapura lövések aránya is 33-4 volt a javukra, mégis az északiak jutottak tovább, a kispadon az egykori ferencvárosi labdarúgóval Kenneth Christiansen szövetségi kapitánnyal, aki azóta a felesége nevét is felvette és most Kenneth Heine-Möllernek hívják.

NÕI LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG, SVÉDORSZÁG
NEGYEDDÖNTÕ
Kalmar: Norvégia–Spanyolország 3–1 (Gulbrandsen 24., Paredes 43. – öngól, Hegerberg 64., ill. Hermoso 93.)
Linköping:Dánia–Franciaország 1–1 – 11-esekkel 4–2 (Rasmussen 28., ill. Necib 71. – 11-esbõl)