A magyar csapat

Egy góllal jobb volt a magyar válogatott Albániánál
2014-06-05 08:33:53

A magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyõzte Albániát a Puskás Ferenc Stadionban szerdán rendezett barátságos mérkõzésen.

A rendkívül alacsony színvonalú találkozó egyetlen gólját a csereként beállt Priskin Tamás szerezte büntetõbõl a 82. percben.

Pintér Attila, a válogatott decemberben kinevezett szövetségi kapitánya elsõ gyõzelmét ünnepelhette a nemzeti együttes kispadján.

A magyarok mostani sikerükkel hazai környezetben továbbra is százszázalékosak, összességében pedig veretlenek az albánokkal szemben. Az eddigi hat találkozón ez volt az ötödik gyõzelem egy döntetlen mellett, az albánok még gólt sem szereztek.

Eredmény:
Magyarország-Albánia 1-0 (0-0)
Puskás Stadion, 5000 nézõ, v.: Paul McLaughlin (ír)
gólszerzõ: Priskin (82.)
sárga lap: Lang (28.), Varga J. (43.), Kalmár (83.)
Magyarország: Rózsa Dániel - Heffler Tibor, Lipták Zoltán, Lang Ádám, Korhut Mihály (Bosnjak Predrag, 66.)- Pátkai Máté (Vécsei Bálint, 55.), Varga József - Stieber Zoltán (Varga Roland, 63.), Rudolf Gergely (Priskin Tamás, 68.), Dzsudzsák Balázs (Lovrencsics Gergõ, 73.) - Futács Márkó (Kalmár Zsolt, a szünetben)
Albánia: Ertrit Berisha - Elseid Hysaj, Me:rgim Mavraj, Debatik Curri (Ergis Kace, 65.), Ermir Lenjani - Andi Lila (Emilijano Vila, 80.), Lorik Cana, Ansi Agolli - Valdet Rama (Armando Vajushi, 70.), Sokol Cikalleshi, Shkelzen Gashi (Edmond Kapilanni, 65.)

II. félidõ:
-----------
82. perc: Priskin fordult le a védõjérõl, de mielõtt lõhetett volna, szabálytalankodtak vele szemben. A megítélt büntetõbõl a sértett nagy erõvel a kapu közepébe lõtt (1-0).

Bõ fél órával a kezdés elõtt még üresen tátongott a Puskás Ferenc Stadion lelátója, a kezdõ sípszóra aztán körülbelül ötezer szurkoló gyûlt össze, hogy buzdítsa a magyar csapatot.
A drukkerek lelkesedése azonban nem tartott sokáig, ugyanis Futács lehetõségét leszámítva - a Diósgyõr támadója Stieber remek beadásáról maradt le - teljesen veszélytelen volt a magyar válogatott. Rengeteg átadási és technikai hiba jellemezte a hazai együttest, de a vendégek sem jutottak el a debütáló Rózsa kapujáig egy-egy távoli próbálkozás kivételével.
A fordulást követõen Pintér Attila, miután a kapus Rózsa Dánielt és a jobbhátvéd Heffler Tibort a kezdõbe jelölte, Vécsei Bálint személyében a harmadik, majd a Haladás szerb származású védõje, Bosnjak Predrag pályára küldésével a negyedik újoncot avatta.

A második félidõben közel húsz percet kellett várni az elsõ helyzetre, ekkor Varga József csúsztatott nem sokkal a kapu mellé. A játékrész derekán a gyenge játék miatt a hazai szurkolók már a szövetségi kapitány távozását követelték, valamint Dzsudzsák Balázs csapatkapitányt is éles füttykoncertben részesítették lecserélésénél. A közönségnek egy szurkolótárs okozta a legnagyobb örömet azzal, hogy a 78. percben a pályára rohant és egy hatalmas sprintet kivágva meg se állt a magyar kispadig, ahol azonban már a biztonságiak "lekapcsolták".

Nem sokkal késõbb a csereként beállt Priskin Tamás erõszakosságának köszönhetõen kiharcolt egy büntetõt, amelyet õ maga értékesített, ezzel eldöntve a rendkívül alacsony színvonalú összecsapást.

Pintér Attila szövetségi kapitány a lefújás után elmondta: tudták, hogy nehéz összecsapás lesz, a románok is csak 1-0-ra tudtak nyerni az albánok ellen szombaton.

"Örülni kell a gyõzelemnek, hiszen ez egy átalakulóban lévõ válogatott, amely ilyen összeállításban még nem lépett pályára. Az albánoknak még helyzetük sem volt, de nehéz volt a védelmüket feltörni, mert nagyon betömörültek. Ezért kellett inkább a széleken támadnunk" - mondta az elsõ gyõzelmét ünneplõ szakvezetõ.

Hozzátette: úgy érzi, hogy az elsõ negyedórában két olyan szituáció akadt, amelybõl legalább az egyikért 11-est adhatott volna a bíró és akkor talán könnyebben sikerült volna nyerni.